![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2291497
*
nr 229 1497
Spegel
mahogny, H.92
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 09:56:08
1
100 kr
4/4 18:12:58
2
200 kr
5/4 19:20:37
3
300 kr
6/4 00:09:48
4
300 kr
6/4 00:10:22
4
400 kr
7/4 10:51:04
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 229 1497
Spegel
mahogny, H.92
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 09:56:08 | 1 | 100 kr |
4/4 18:12:58 | 2 | 200 kr |
5/4 19:20:37 | 3 | 300 kr |
6/4 00:09:48 | 4 | 300 kr |
6/4 00:10:22 | 4 | 400 kr |
7/4 10:51:04 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53